Strony

wtorek, 4 lutego 2014

Emerytura nie jest Ci potrzebna (I)

Książkę zacząłem czytać od środka czyli od konkretnych przykładów konkretnych wyliczeń, ale ten opis zacznę od pierwszym rozdziałów.
Dla kogoś kto czytał już trochę o finansach i sam z siebie interesuję się tym tematem pierwsze rozdziały to takie "pitu pitu". Pierwsze rozdziały to wstęp do dalszych części książki, jeśli chcesz kupić książkę żeby znaleźć receptę na szybki zysk, na to żeby zostać milionerem w tydzień, to lepiej wydaje ten pieniądze na loterii. Jeśli książkę pożyczyłeś i myślisz ze tam są tego typu recepty to już w drugim rozdziale dowiesz się że nie ma lekko. W kolejnych rozdziałach Jacek postara się ciebie przekonać do oszczędzania, podpowie jak i od czego zacząć oraz wyjaśni podstawowe pojęcia.
W rozdziale "Jak zbliżyć się do wolności finansowej?" dowiesz się do etapach dochodzenia do bogactwa i co oznacza wolność finansowa. Następne rozdziały to już konkrety. Jeśli uważasz że nie dasz rady że nie potrafisz, że to nie dla Ciebie, że nie stać Cię na oszczędzanie to własnie wszystkie rozdziały do 18 są dla Ciebie. Jacek w książce odpowiada na pytania jak podejść do tego mentalnie jak poradzić sobie z samym sobą. Rozdział który mnie zafascynował to "Praca za czas zamiast za pieniądze?", myślałeś kiedyś w ten sposób? Początkowo pomyślisz "Jak to  Mam pracować za friko? Takie rzeczy tylko dla frajerów". Ale kiedy się z tym prześpisz, przeanalizujesz wszystkie za i przeciw to sądzę że się zgodzisz.
Dalej z książki dowiesz się jak robić zakupy. Co bardziej się opłaca niż raty 0%, oraz jak wyjść szybciej wyjść z długów. 

Co chcę zapamiętać na przyszłość:
„Ludzie ponoszą klęskę nie dlatego, że mierzą zbyt wysoko i nie
osiągają celu, ale dlatego, że mierzą zbyt nisko i poddają się”
         – Les Brown

„Tragedią życia nie jest nie osiągnąć swojego celu. Tragedią jest nie
mieć celu” 
         – Benjamin Mays

Jak zacząć panować nad swoimi pieniędzmi? Zacznij nimi
zarządzać!”
         – T. Harv Eker


1 komentarz: