Strony

poniedziałek, 22 września 2014

Mistrzostwa Świata w Siatkówce - PPV słuszne czy nie

Co myślicie o PPV na mecze siatkówki podczas mistrzostw ?

Ja czytałem wiele blogów czy wypowiedzi na ten temat większość narzeka na to że mistrzostwa były płatne, ALE.
Mistrzostwa były płatne dla nie klientów grupy Polsat, to oznacza że jeśli ktoś jest klientem Cyfrowego Polsatu czy Polkomtela to mógł dostęp do kanałów z siatkówką uzyskać za darmo. Pozostali musieli zapłacić około 95 zł w zależności od operatora dostarczającego usługę. Moim zdaniem cena za dostęp była przystępna i bardzo uczciwa byle jaka walka bokserska kosztuje 20-30 zł w PPV i z 4-5 godzinnej gali interesuje nas tylko jedna godzinna walka. KSW 27 kosztowało w PPV 40 zł.  Jeśli jeszcze was nie przekonałem że cena tej usługi była niska to was nie przekonam, ale za tyle godzin emocji to naprawdę nie duże pieniądze.

Sporo osób twierdzi że Ministerstwo Sportu wyłożyło jakąś kasę na "mistrzostwa" że miasta organizujące coś tam dołożyły na "mistrzostwa" to skoro z naszych podatków poszło tyle kasy na "mistrzostwa" to dlaczego nie możemy oglądać tego za darmo ?
Trzeba rozróżnić dwie rzeczy, jedna to organizacja mistrzostw świata 2104 oraz prawa TV, a druga to przygotowanie naszej reprezentacji oraz organizacja ich uczestnictwa w imprezie.
Z informacji jakie wyczytałem w "internetach" wynika że poprzedni rząd zabronił spółkom skarbu państwa sponsorowanie tego pierwszego. Natomiast pieniądze z naszych podatków szły na organizację uczestnictwa naszej reprezentacji oraz na promowanie tego wydarzenia.
Z pieniędzy publicznych nie poszła ani złotówka na organizacje mistrzostw ani na prawa telewizyjne. Udało mi się również znaleźć informację że TVP nie była zainteresowana pokazywanie meczy z mistrzostw świata 2014, a jakieś spółki skarbu państwa negocjujące z grupą Polsat wycofały się w ostatnim momencie i transmisja została zakodowana.

A co jeśli Polsat by nie ściągnął imprezy do polski ??
Po pierwsze nasza reprezentacja nie miała by takich wspaniałych kibiców, a już na pewno nie w takiej ilości. Koszty organizacji naszej reprezentacji były by większe, pozostałe polskie telewizje i tak nie zainteresowały by się tym wydarzeniem, Polsat by wykupił licencje i pokazywał by na zakodowanych kanałach mecze. Polska nie była by wogóle promowana w krajach gdzie jest bardzo duże zainteresowanie siatkówka.

Kolejnym moim argumentem za tym że usługa powinna być płatna jest to że ja nie lubię pracować za darmo a co gorsza dokładać do interesu. Kiedy pracujemy za darmo to motywacja do pracy jest niska a wytworzony produkt czy usługa są niskiej jakości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz